+90 312 425 17 51 +90 538 774 26 19 info@cagdassanatmerkezi.com

DERSLER - Yoga KURSU

Yoga Kursumuz


  Kişinin kendisi için yapabileceği en güzel deneyimler arasına koyabilirsiniz Yoga'yı...

  Yoga, fiziksel ve zihinsel iyilik halini arttırmak için nefes almaya odaklanan bir egzersiz şeklidir. Stresi azaltmak, güç ve esnekliği arttırmak, sağlıklı kalmak için tasarlanmış bir dizi hareket, nefes egzersizleri ve meditasyon içerir. Yoga asla bir spor değildir. Yoga bir ''Yaşam Sanatı'dır.,.'' Yoga'nın en büyük kazamımları arasında ''farkındalık'' gelmektedir.  Bu farkındalık yolculuğunda ise esas olan, kendini ve bütünü aramak, düşüncelerden sıyrılıp dingin bir zihne ulaşmak ve nefesin içindeki yaşam enerjisini hissetmektir.

 

  Yoga tarihinin günümüzden 5000-7000 yıl kadar öncesine dayandığını söyleyebiliriz. Yoga Hindistan'da doğan gerçek ve kalıcı mutluluğa ulaşmayı amaçlayan ve sağlıklı bir yaşam için pratikler barındıran bir sistemdir. Bu sistematiğin yazılı bir hale gelmesini sağlayan, M.S. 3. veya 4. yüzyılda yaşamış ve ''Yoga'nın Babası'' olarak anılan 'Yoga Sutra'nın (Sekiz Basamaklı Yoga) yazarı Maharishi Patancali'dir.

‘’Yoga’’ kelimesi Sanskrit dilinden gelmektedir. ‘’Bağlamak, birleştirmek, boyunduruk altına almak…’’ anlamlarını taşımaktadır. Buradaki bağlama, birleştirme ve boyunduruk altına alma hali ruh, beden ve zihin bütünlüğünü kapsamaktadır.

  Yoga; ruh, beden ve zihin bütünlüğünü sağlayan bir yaşam biçimidir. Yoganın aktarımı sadece duruşlar üzerine değil, aynı zamanda derin bir felsefeyi de içermektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Yoga bir spor değil, yoga bir ‘’Yaşam  Sanatı’dır.’’ Böylelikle amacımız ‘’Yoga yapmak…’’ değil, ‘’Yoga’yı yaşamak…’’ olmalıdır.

  Yoga yolculuğunda esas olana, görünmeyene odaklanalım. Yani ‘’Özümüze…’’ Gelin hep birlikte içsel yolculuğumuzun ilk adımını atalım. ‘’An’’ da kalmanın tadını çıkaralım. Her zaman hatırla; ‘’En değerli sensin…’’

  Yoga'yı hayatına katmak isteyen her yaş grubu yani herkes ''Yoga'' yapabilir.

  Derslerimiz hafta da 1 gün, 1 saat olarak gerçekleşmektedir.

  ''Temel Yoga Eğitim'' kursumuza herkesi bekliyoruz.

  Yoga derslerimiz özel ders şeklinde yapılmaktadır.

Ankara / Kızılay' da yer alan Yoga Kursu Hakkında
Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz.